TIRANA

Pas tensioneve dhe rrëzimit të bredhit tek kryeministria janë shtuar edhe forcat e Policisë. Uniformat blu kanë krijuar një gardh mes tyre para godinës duke mos lejuar protestuesit të afrohen.

Këta të fundit i qëllojnë me sende të forta, shpesh herë edhe me dekorimet e pemës së Vitit të Ri të cilën e kanë rrëzuar. Në  disa raste ka pasur edhe konfrontim mes palëve pasi protestuesit kanë tentuar të  thyejë kordonin e krijuar.

Tashmë prej orësh protesta vijon nga Ministria e Brendshme në fillim tek kryeministria për vrasjen e djeshme të Klodian Rashës nga një efektiv policie.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb