Për shkak të situatës së krijuar në Kapshticë Policia Kufitare apelon që mos dynden të gjithë në drejtim të Kakavijës por të shfrytëzojnë edhe pikën e kalimit kufitar të Kapshticës.

Ndërkohë që Drejtori i Departamentit për Kufirin Eduart Merkaj po zhvillon takim me homologët grekë në doganën greke, për të mundësuar gjetjen e një zgjidhje në interes të qytetarëve që janë në pritje për të kaluar në shtetin grek.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb