Sirena ambulancash të bllokuara mes makinash, autobusë urban që mbeten të bllokuar në stacion, kjo është shpesh panorama e rrugëve në kryeqytet.

Megjithëse në disa prej rrugëve këto mjete kanë korsi të dedikuar, ajo përdoret edhe nga mjete të tjera duke ia humbur kështu funksionin. Duke marrë indicie nga kjo situatë policia rrugore e Tiranës gjatë kësaj të shtune ka qenë në një aksion në rrugën “Dritan Hoxha” në kryeqytet.

Kamera e News 24 vëzhgoi nga afër si policia rrugore me punonjës policie me uniformë dhe civilë në terren dhe kamera të fshehta evidentoi të gjitha mjetet që në shkelje të ligjit përdornin korsinë e dedikuar dhe i ndëshkoi ato.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb