Policia ruse bastisi shtëpinë e aktivistes opozitare Lyubov Sobol herët të Premten dhe më pas e mori atë për pyetje, thanë kritiku i Kremlinit, Alexei Navalny dhe mbështetësit e tij.

Mbështetësit e Navalny thanë se ata menduan se veprimi i policisë ishte një përgjigje ndaj saj duke u përpjekur të trokiste në derën e një agjenti të dyshuar të sigurimit të FSB-së në Moskë, i cili Navalny thotë se mori pjesë në një komplot për ta helmuar atë në gusht, por që dështoi.

Policia sekrete ruse, FSB hodhi poshtë pretendimet e Navalny, duke i cilësuar si një provokim.

 640 0 5fe5a7a7d872d
640 0 5fe5a7a7d872d

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb