Policia spanjolle ka ndërmarrë një operacion në Atlantik ku ka ndaluar një anije brenda të cilës u gjetën 4.6 tonë kokainë.

Mediat spanjolle raportojnë se në këtë aksion policor janë arrestuar disa persona.

Ndër të tjera thuhet se pas këtij rrjeti trafiku fshihet një celulë e mafies shqiptare me qendër në Galicia dhe Amerikën e Jugut.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb