FILADELFIA

Në Filadelfia kanë nisur protestat masive, pasi policia qëlloi për vdekje një 27-vjeçar.

Protestuesit kanë djegur makinat që iu kanë dalë përpara dhe kanë thyer xhama dyqanesh, shkruajnë mediat ndërkombëtare.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Policia ka deklaruar se i riu, i identifikuar si Ualter Uallace ka pasur thikë në momentin që e kanë thirrur për t’u dorëzuar. Sipas policisë, ai nuk është dorëzuar dhe vrasja ishte e vetmja mënyrë.

Qindra qytetarë kanë vërshuar në rrugë për të protestuar kundër aktit policor.

(d.xh/ balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb