Sekretari i Përgjithshëm i PD Flamur Noka, ka dhënë një mesazh të shkurtër por të fortë, teksa deklaroi se pas sulmit të Sali Berishës në protestë, politika e pas 6 dhjetorit nuk do të jetë më njësoj si ajo e para 6 dhjetorit.

Në studion e “Open” ai tha se Edi Rama i ka bërë llogaritë gabim dhe asgjë nuk do t’i dalë sipas kalkulimeve.

“Edi Rama i ka  bërë llogaritë krejt gabim dhe asnjë nga llogaritë as i ka dalë dhe as nuk do t’i dalë, dhe e dyta, politika e para 6 dhjetorit nuk do jetë kurrë njëlloj si politika e pas 6 dhjetorit. Më vjen keq, edhe Shqipëria e para 6 dhjetorit e ka të vështirë të jetë Shqipëria e pas 6 dhjetorit pas kësaj që ka ndodhur. Kaq mund të them”, u shpreh Noka në “Open”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb