Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka reaguar në lidhje me vizitën e sotme të kryeministrit Edi Rama sot në Durrës, ku po zhvillon një bashkëbisedim me qytetarët.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Bylykbashi ka kapur ‘mat’ me një lapsus kryeministrin Rama, ndërsa theksoi se ky i fundit i hoqi Durrësit 300 vite histori. Kujtojme se Rama tha sot se porti i Durresit është një port 2.400-vjeçar.

REAGIMI I BYLYKBASHIT
Gafa e Ramës i heq Durrësit 300 vite histori
Paskan ardhur hienat në Durrës, me në krye Ramën, që të justifikojnë babëzinë e tyre për llokmat që i kanë shqyer dhe po i shqyejnë Durrësit të durrsakeve, atyre qe jane ketu me breza dhe atyre qe kane vendosur ta ndertojne jeten ne Durres.

Rama sapo keputi kumbullen qe Durresi eshte port 2400 vjeçar. Ngaterrohet me qytet tjeter, por aq di. As kete nuk di Kryeministri, qe Durresi eshte themeluar si qytet-port 2700 vite me pare. Dhe pastaj do qe te kandidoje ne Durres! Keshtu eshte kur vjen me lugen dhe thiken ne brez dhe nuk ke respekt per qytetin me te vjeter ne Shqiperi dhe e masakron 20 vite rresht me kryebashkiaket socialiste. Keshtu eshte kur bie dakord qe betoni te varrose historine 2700 vjeçare.
Me 25 prill duhet shpetuar Durresi nga keta grabitqare!
#ShqipëriaFITON #25prill2021

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: