Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me ngjarjen në Kosovë dhe qëndrimin e tij përballë këtij sulmi.

Përmes një mesazhi në “Facebook” Vasili thekson se Kosova është pasqyra e pamëshirshme e fytës së pabesë të Ramës.

REAGIMI I VASILIT
Kosova pasqyra e pameshirshme e fytyres se pabesë te Edi Rames!
Çdo ngjarje ne Kosove eshte nje mundesi per te plotesuar portretin e vertete te Edi Rames.
Cdo ndodhi ne Kosove heq shtresa te trasha hipokrizie, demagogjie, propagande me te cilat eshte zhyer portreti i Edi Rames.
Çdo situate ne Kosove ploteson portretin anti
Kosove te Edi Rames ne te gjithe elementet e tij, ku me thene te verteten njeri eshte me i shemtuar se tjetri.
Çdo problematike ne Kosove e kompleton rolin portretin e Edi Rames si peng i vertete i Beogradit dhe detajet ne kete drejtim jane njeri me i neveritshmem se tjetri.
Cdo shqetesim ne Kosove permbush portretin e Edi Rames si njeri i perdorur dhe i sterperdorur keqas nga duart me negative antishqiptare.
Kosova pra eshte pasqyra e pameshirshme ku ky portret del kaq qarte dhe kaq shemtueshem ne çdo penelate te portretit te Edi Rames.
Ne momentin e pare shumekush do te donte natyrshmem ta flakte ne plehra nje portret, qe tregon nje shemtire te tille.
Por e kunderta vlen shume me shume.
Duhet pasur gjithmone parasysh nje portret i tille per te treguar se si nuk duhet te jete kurre nje shtetar ne Shqiperi.
Nuk duhet harruar nje portret i tille, per te treguar shembelltyren me te keqe te antishqiptarizmit, te pengut, te palacos politik, te te shiturit ne dyert me te ndyra, qe urrejne shqiptarizmën.
Kosova eshte perfundimisht pasqyra me e pameshirshme e portretit te denatyruar nga tradhetia te Edi Rames.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb