Portugalia ka vendosur lehtësimin e masave kufizuese kundër koronavirusit.

Tashmë fëmijët nga 14 janari do të kthehen në shkolla. Gjithashtu është njoftuar se të hapura do të jenë edhe klubet e natës.

Kryeministri Antonio Costa, deklaroi se Omicron është më pak i rëndë dhe se vaksinimi ka rezultuar efektiv.

Kjo sipas tij është edhe arsyeja që vendi ka marrëve vendimin për lehtësimin e disa kufizimeve.

Po ashtu nga 14 janari do të hiqet edhe vendimi për të punuar nga shtëpia.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb