Deputeti i PS-së, Fate Velaj shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të skulptorit të njohur, Arben Bajo, i cili humbi sot betejën me Covid 19.

Mes rreshtave, Velaj thotë se Arbeni iku, ndërsa ai vetë por edhe shteti nuk mundën ta ndihmojnë

STATUSI I PLOTË
ARBEN BAJO nuk është më.
Unë nuk e ndihmova dotë.
As ti.
Aa ai dhe ajo.
As shteti.
As Vace Zela.
Bronxi i saj.
Kitara.
As Sebastian Vaca tek “Vdekja e një artisti” në dekadencën e një shoqërie “elitare” dhe të paskrupull, e përdorur për të imponuar këndvështrimin e saj,
tekat e saj.

R. I. P. Kohës Tonë.
R. I. P. Bronxit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb