Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Qarkun e Fierit, kryeparlamentari Gramoz Ruçi, po zhvillon një takim me bazën e PS në këtë qark. Në fokus të këtij takimi është angazhimi i strukturave të Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit.

Gazetari Ervis Kuçi raporton për “BalkanWeb” se në këtë takim kanë qenë të pranishëm edhe zëvendëskryeministri Erjon Braçe, kryetarët e bashkive të qarkut, deputetë, drejtues të PS në nivel vendor, etj.

Burime bëjnë me dije se në takim pritet tw diskutohet organizimi i fushatws zgjedhore dhe mbarwvajtja e kwsaj tw fundit, ndwrsa do tw ketw orientime edhe pwr emrat e mundshwm pwr deputetw. Pas kwtij takimi, mwsohet se drejtuesi politik i socialistwve do tw zhvillojw njw tjetwr takim me krerwt e drejtorive rajonale tw qarkut.

Ky takim vjen vetwm pak kohw pwrpara shpalljes sw kandidatwve qw do tw jenw pjesw e fushatws zgjedhore tw 25 prillit, numri i tw cilwve pwr qarkun e Fierit mbetet 16.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb