KAVAJA

Shtëpia iu shkatërrua në tërmetin e nëntorit të 2019 dhe ky banor i fshatit Lekaj në Kavajë vazhdon të jetëjë në cadrën të dhuruar nga i  afërmi i vet e që sot nën ndikimin e kushteve atmosferike nuk mund ti mbrojë më gjatë.

Latif Gjeci thotë se punimet për rindërtimin e shtëpisë së tij janë ndërprerë dhe pavarësisht interesimit tek autoritetet përkatëse askush nuk i jep një përgjigje të saktë se kur do të mund të fusë kokën në shtëpi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb