INDI

Taxh Mahali, atraksioni i famshëm turistik në Indi do të rihapet pas mbylljes 6-mujore.

Me 70 mijë vizitorë në ditë Taxh Mahali bëhet një nga vendet më të vizituara në botë, por tashmë do të ketë vetëm 5 mijë në 24 orë.

Autoritetet indiane kanë marrë masat për të rihapur Taxh Mahalin me masa ndaj COVID-19. Herët e fundit kur u mbyllur Taxh Mahali ishte në 1978 dhe 1971, por jo prej pandemive, por prej përmbytjeve dhe luftërave.

India sot përballet me pandeminë teksa është vendi i dytë në botë pas SHBA që shënon shifrat më të larta të të infektuarve dhe viktimave nga COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb