Këngëtarja nga Kosova, shumë e dashur për publikun shqiptar Filloreta Raçi, e njohur ndryshe si Fifi kërkon nga krerët e Shqipërisë të pajiset me pasaportë shqiptare.

Fifi, është njëra ndër këngëtaret më të dashura të publikut dhe prej vitesh jeton në Shqipëri, prej nga edhe zhvillon karrierën e saj.

Këngëtarja përmes një story në ‘Instagram’, ka bërë një lutje ndaj krerëve të shtetit shqiptar që ta pajisin atë me pasaportën shqiptare me shqiponjë.

Sipas saj ‘a mund të ndodhë ndonjëherë të bëhet nënshtetase shqiptare?’.

Screenshot 4 23
Screenshot 4 23

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb