Presidenti i Portos, Jorge Nuno Pinto da Costa ka sulmuar ashpër VAR-in, pas humbjes së skuadrës 1-2 ndaj Gil Vicente në kampionat.

“Mjaft me VAR sepse ta përdorësh për disa dhe jo për të tjerët nuk ka sens. Nëse për disa funksionon VAR dhe për të tjerët nuk funksionon, atëherë thjeshtë po shpenzon para dhe po shtrembëron të vërtetën e kampionatit” – Tha ai. Porto renditet në vendin e dytë me 51 pikë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: