Presidenti i Portugalisë Marcelo Rebelo de Sousa, është kthyer në hero pas veprimit të tij të fundit. E ndërsa ndodhej me pushime, ai është përballur me një skenë aspak të këndshme. Dy vajza ishin duke u mbytur kur varka e tyre kanoe u përmbys dhe e gjithë kjo skenë u pa nga presidenti.
71-vjeçari nuk u mendua dy herë dhe menjëherë u hodh në det duke i shpëtuar vajzat. Ngjarja u regjistrua në plazhin Praia do Alvor.

Presidenti Marcelo Rebelo de Sousa ndodhet në këtë zonë prej disa ditësh me pushime.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb