Shqipëria është në sytë e gjithë botës, teksa të mërkurën në orën 21.00 në kryeqytet luhet finalja e Conference League mes Romës dhe Feynoord (Air Albania). UEFA ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku transmeton fjalët e Presidentit Alexander Ceferin për vendin tonë. Ceferin nuk kursehet aspak, duke i treguar të gjithëve se futbolli në vendin tonë është zhvilluar.

 

 

“Shqipëria ka bërë një progres të jashtëzakonshëm në aspektin e zhvillimit të futbollit. Tani të rrinjtë e këtij vendi mund të ëndërrojnë që një ditë të përfaqësojnë Shqipërinë në këtë stadium të madhërishëm” – tha ai.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb