Presidenti Joe Biden, ka deklaruar se ka nënshkruar një projektligj, të cilin e quan historik, duke i dhuruar 13.6 miliardë dollarësh për Ukrainën.

Sapo nënshkrova projektligjin e financimit dypartiak të qeverisë, duke siguruar një financim historik prej 13.6 miliardë dollarësh për Ukrainën”, shkroi Biden në Twitter.

Vlen të theksohet se SHBA është shprehur pro Ukrainës në këtë luftë. Ata kanë zgjedhur që të ndërhyjnë përmes sanksioneve, duke tentuar kështu të ndalin agresionin e Putinit.
Sot, edhe Rusia vendosi sanksione ndaj presidentit amerikan dhe zyrtarëve të tjerë të lartë në SHBA.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: