Presidenti i Republikës, Ilir Meta përmes një statusi në Facebook apelon për hapjen e listave.

Prej ditësh, Kreu i Shtetit flet për një prishje të njëanshme të 5 Qershorit, ndërsa i kujton Qeverisë se nëse një gjë e tillë ndodh, do ndëshkohet nga qytetarët.

STATUSI I PLOTE
Çdo manovër mashtruese që u heq të drejtën qytetarëve të zgjedhin vetë edhe deputetët, siç ju premtua, vetëm me qëllimin për të prishur në mënyrë të njëanshme Marrëveshjen e 5 Qershorit, do të ndëshkohet fort nga të gjithë qytetarët që prej 12 vitesh kërkojnë deputetë e jo kukulla kryetarësh.
Mos kini frikë nga hapja e listave!
HAPNI LISTAT OSE LARGOHUNI!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: