Presidenti i Republikës Ilir Meta, me anë të një fotografie të shpërndarë në rrjetet sociale ka dhënë mesazhin e fortë kundër racizmit.

Meta ka publikuar foto me Frensis, një njeri me ngjyrë që jeton në Shqipëri. Ai shkruan: “Me Frensiis, e diela është më e bukur”.

  • foto galeri

Kujtojmë se në SHBA, George Floyd, një njeri me ngjyrë, ndërroi jetë, në kohën që u arrestua nga një polic.

Kjo ngjarje më tej coi në protesta të mëdha në shumë qytete amerikane, ndërsa për të reaguan edhe personalitete të rëndësishme nga politika, sporti, arti, kultura etj.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb