KOSOVA

Presidenti në detyrë i Kosovës, Glauk Konjufca që në ditën e parë të punës i ka kërkuar Vetëvendosjes emrin e mandatarit për kryeministër.

Sot pritet të votohet dhe qeveria e re, teksa më parë u konstitua dhe Kuvendi i cili zgjodhi për kryetar Glauk Konjufcën, që mori njëkohësisht edhe rolin e Presidentit në detyrë të Kosovës.

Me të gjitha gjasat sot Kosova do të njihet me qeverinë e re, teksa pritet që Albin Kurti të jetë i propozuari për kryeministër.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb