Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, pritet që të vizitojë javën e ardhshme Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga kabineti i presidentit Pahor.

Në takimet që presidenti slloven do të ketë në Prishtinë pritet që të diskutohet rreth përgatitjeve për samitin Brdo-Brione

Kujtojmë se kjo është vizita e dytë e presidentit slloven Pahor në Kosovë, pas një vizite që kishte bërë gjatë viti 2018, në kuadër të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb