Presidenti Donald Trump përmes një postimi në Twitter tha se: “Një karantinë për New York-un, New Jersey dhe Connecticut nuk do të jetë e nevojshme.”

Megjithëse numri  i të prekurve me koronavirus vazhdon të jetë në rritje, presidenti Trump ka shmangur një konfrontim të nxehtë politik.

Guvernatori i New York-ut Andrew Cuomo kishte deklaruar më herët se mbyllja e shtetit të tij do shkatërronte dhe do të hapte një luftë me Shtëpinë e Bardhë.

 

(A.Ago//BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb