Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky njoftoi se ka rezultuar negativ në testin e fundit për koronavirusin e ri (COVID-19).

Zelensky shkroi në llogarinë e tij në Facebook se ka filluar punën në mënyrë normale.

Ndryshe, presidenti ukrainas kishte rezultuar pozitiv në COVID-19 më 9 nëntor.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb