Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u ka bërë thirrje ukrainasve që të kursejnë energjinë elektrike.

“Ju lutem, duhet të konsumoni sa më pak energji elektrike në të gjitha rajonet. Nëse nuk keni ndërprerje të energjisë, nuk do të thotë se problemi ka mbaruar. Ju lutemi, nëse keni energji elektrike, kjo nuk do të thotë se ju mund të ndezni disa pajisje të fuqishme elektrike në të njëjtën kohë. Tërheqjet me pika të energjisë regjistrohen çdo mbrëmje, të cilat shkaktojnë një rritje të ndërprerjeve emergjente”, tha Zelensky.

Ai vuri në dukje se tani, si më parë, është e nevojshme të kursehet energjia.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb