Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka pritur në një takim në Bruksel kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Ky është takimi i parë mes Von der Leyen dhe Kurtit, teksa ajo i uron sukses në qeveri me avancimin e reformave, shtetin e së drejtës dhe normalizim të marrëdhënieve me Serbinë.

Kurti ndodhet për vizitë në Bruksel ku po takon zyrtarë të lartë të BE.

 

STATUSI NGA URSULA VON DER LEYEN

Takim i mirë i parë me Albin Kurtin.

I uroj qeverisë së tij suksese në avancimin e reformave në Kosovë, duke përfshirë në shtetin e së drejtës, dhe normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

BE do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën, përfshirë vaksinat për të luftuar pandeminë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb