KOSOVA

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani feston sot ditëlindjen e saj t ë 39-të. Ajo është Presidentja e dytë e Kosovës pas Atifete Jahjagës.

Vetëm disa javë më parë ajo u votua nga Kuvendi për Presidente.

Gjithashtu në këtë moshë të re ajo doli kandidatja më e votuar në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit ku mori mbi 300 mijë vota.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb