Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Britanisë Rishi Sunak në Samitin e liderëve europianë në Moldavi.

Në fokus të këtij takimi ishin zhvillimet e fundit në rajon dhe bashkëpunimin e fortë mes Kosovës dhe Britanisë së Madhe.

“Shprehim mirënjohjen tonë për mbështetjen e qëndrueshme të Mbretërisë së Bashkuar dhe përkushtimin tonë të vazhdueshëm për të vazhduar përpjekjet tona të përbashkëta për paqen dhe sigurinë afatgjate”, ka shkruar Vjosa Osmani nëpërmjet një statusi në ‘Twitter’.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb