Kryeministri britanik, Rishi Sunak ka vendosur që sekretarja e brendshme Suella Braverman të mos hetohet.

Sipas tij ajo nuk ka shkelur rregullat e tejkalimit të shpejtësisë. Ndërkohë nga ana e saj sekretarja e Brendshme thotë se ajo kërkoi këshilla për organizimin e një kursi privat ndërgjegjësimi për shpejtësinë.

Ndërsa partitë opozitare kishin bërë thirrje këshilltares për etikën e kryeministrit të hetojë nëse ajo kishte shkelur rregullat ministrore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb