I prezantuar në vitin 1991, ky Bugatti Veyron nga një edicion prej 139 njësish, kishte dalë në shitje për 380 mijë dollarë.

Prej kur është blerë, ka lëvizur vetëm 4,500 kilometra dhe tërë kohës ka qëndruar në ekspozitën e një koleksionuesi.

Tani që ai ka vendosur ta shesë, pritet që vlera e mjetit të arrijë rreth një milion dollarë, pasi ka shumë oferta.

Ky Veyron me 550 kuajfuqi, shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë arrin për 3.6-sekonda, ndërsa ka shpejtësi maksimale prej 340 kilometrash në orë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: