Princi Harry dhe Meghan Markle mund të lëvizin nga Montecito, Kaliforni, në komunitetin Hope Ranch.

Santa Barbara News-Press raportoi të premten se çifti ka qenë duke parë për një vend të ri, pasi aty ku ndodhen nuk janë komod siç duhet.

Hope Ranch është një komunitet privat rreth 10 milje larg nga Montecito, vend ku Duka dhe Dukesha e Sussex u zhvendosën në mars 2020 me djalin e tyre, Archie, që tani është 3 vjeç.

Kur jetonin në Kaliforni, çifti mirëpriti edhe vajzën Lilibet, tani 1 vjeç.

Lagjja e re e mundshme e familjes me katër persona shquhet si një rezidencë vetëm për anëtarët dhe një klub golfi, por gjithashtu përfshin akses në fusha tenisi, terrene pikniku dhe një rrjet vendesh për kuaj (raporton Daily Mail.)

Shtëpitë në këtë zonë thuhet se mund të arrijnë deri në 22 milionë dollarë. Lajmi është ende i paqartë nëse ish-piloti ushtarak, 38 vjeç, dhe gruaja e tij, 41 vjeç, kanë blerë tashmë një vend të ri atje ose thjesht po kërkojnë.

Përpjekjet e supozuara për zhvendosjen e dyshes vijnë dy muaj pasi u publikuan lajmet se shtëpia e tyre ishte bërë ‘shënjestër’ e ndërhyrësve në maj.

Çifti aktualisht jeton në Montecito me djalin Archie dhe vajzën Lilibet.

Duka nxitoi drejt Skocisë, pasi gjyshja e tij Elizabeth u vendos nën “mbikëqyrjen mjekësore” më 8 shtator, por Madhëria e saj vdiq para mbërritjes së tij.

Ai dhe familja e tij mbetën në Angli për funeralin e sovranes të ndjerë më 19 shtator, duke u kthyer në shtëpi menjëherë pas shërbimit.

Megjithatë, përpara se vizita e tyre të mbyllej, çifti u bë tituj për shumë ndërveprime të rralla me Princin William, Kate Middleton, Mbretin Charles III dhe më shumë anëtarë të familjes.

Tensionet kanë qenë të larta që kur çifti u largua nga familja mbretërore në janar 2020, duke e zyrtarizuar largimin e tyre në shkurt të vitit të ardhshëm.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Oprah Winfrey, shprehu shpresën muajin e kaluar, se anëtarët e familjes mbretërore mund të gjejnë paqe në periudhën e tyre të zisë, duke e quajtur vdekjen e Elizabeth një shans për paqe.

“Kur të gjitha familjet mblidhen për një ceremoni të përbashkët, ritualin e varrosjes së të vdekurve, ju e dini, ka një mundësi për paqe”, shpjegoi gazetarja 68 vjeç, për Extra.

Më vonë në të njëjtin muaj, shoqja e Winfrey-t, Gayle King, i tha gazetës se “ka pasur përpjekje nga të dyja palët për ta bërë këtë gjë”, por nëse do të ketë paqe mes tyre mbetet për t’u “parë”.

Prezantuesja 67-vjeçare e “CBS This Morning” shtoi: “Unë do t’ju them këtë: Ishte mirë të shihja Harry-n duke qëndruar me familjen e tij.”

Një nga “dëshirat më të dashura” të Elizabeth ishte që nipi i saj të “rregullonte gjërat” me të dashurit e tij, zbuloi së fundmi autori mbretëror Robert Hardman.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb