Princi Harry dhe Meghan Markle më në fund po u japin fansave një panoramë në dokumentarët e tyre të shumëpritur të Netflix – pikërisht në mes të udhëtimit të Princit William dhe Kate Middleton në Boston.

Traileri për “Harry & Meghan” u shfaq të enjten në mëngjes dhe tregon foto të marra gjatë gjithë marrëdhënies së tyre – duke përfshirë imazhet e Markle që dukej e mërzitur në ngjarjet mbretërore dhe madje duke qarë – dhe pamje të shkurtra të jetës së re të Dukës dhe Dukeshës së Sussex në Kaliforni.

“Askush nuk e sheh atë që po ndodh pas dyerve të mbyllura,” tregon Harry.

“Kur aksionet janë kaq të larta, a nuk ka më kuptim të dëgjojmë historinë tonë nga ne?” pyet Markle në trailer.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Pamja e shkurtër e shfaqjes erdhi një ditë pasi Princi William dhe Kate Middleton mbërritën në SHBA dhe ndoqën një lojë basketbolli të Celtics, duke i shpëtuar një stuhie racizmi që shpërtheu të mërkurën në Pallatin Buckingham që detyroi një ndihmës mbretëror të jepte dorëheqjen.

Harry, 38 vjeç dhe Markle 41 vjeç, bënë akuzat e tyre për racizëm brenda familjes mbretërore në intervistën e tyre bombë me Oprah në mars 2021, duke e shtyrë Uilliam të përgjigjet duke thënë: “Ne nuk jemi një familje raciste”. Deri më tani, gjigandi i transmetimit kishte mbetur i zënë ngushtë me projektin e drejtuar nga Liz Garbus – pavarësisht se Markle fliste hapur për të.

Siç është raportuar më parë nga Page Six, seriali do të nisë më 8 dhjetor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: