KOSOVË- Pas votimit të qeverisë Haradinaj me 62 vota pro dhe një abstenim, në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë kanë nisur menjëherë festimet.

Qielli i kryeqytetit është ndriçuar nga fishekzjarrët e shumta që janë ndezur për të festuar zgjedhjen e Haradinajt kryeministër.

Ramush Haradinaj do të jetë kryeministër i Kosovës për katër vitet e ardhshme.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: