Dëmtimi i Neymar në ndeshjen e kaluar ka shqetësuar jo pak trajnerin e Brazilit, Tite. Futbollisti nuk është grumbulluar për ndeshjen e ditës së sotme me Zvicrën dhe pritej të ishte në tribuna.

Diçka e tillë nuk do ndodhë pasi sipas raportimit nga L’Equipe, sulmuesi nuk do jetë në stadiumin e Dohas, pasi ka preferuar të qëndrojë në hotel, çka do të bëjë të mundur të vazhdojë procesin e rikuperimit me fizioterapistin e tij. Neymar shpreson se do të mund të japë kontributi ne tij për Selecciaon menjëherë pas fazës së grupeve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: