KOSOVA

Teksa duket se po e fiton shpejt luftën ndaj COVID-19, Kosova qendër kryesore dhe problematike të rasteve akive nuk ka Prishtinën por Prizrenin.

Nga  227 raste aktive me COVID- 19 Prizreni prin me 50 prekur ndjekur nga Gjilani me 26. Prishtina ndërkohë, kryeqyteti i Kosovës dhe me më shumë popullsi në vend ka vetëm 6 raste aktive dhe po shkon drejt zeros me ritmet.

Ndërkohë në Kosovë shumica e të infektuarve janë shëruar ndërkohë që numri i të rekuperuarve në ditë është më i madh se i rasteve të reja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb