Cilat janë problemet me shtyllën kurrizore apo deformimet e kolonës te fëmijët, si të njohim faktorët e rrezikut (si mbajtja në kurriz e çantave të shkollës shumë të rënda, qëndrimi me orë të tëra përpara aparaturave elektronike…etj) që çojnë në përkeqësimin e këtyre problematikave, cilat janë shenjat e para që sinjalizojnë ekzistencën e këtyre deformimeve dhe si t’i njohim ato në kohë, cilat janë mënyrat e trajtimit dhe më e rëndësishmja si duhet të veprojnë prindërit për të evituar këto faktorë rrezikut që mund të çojnë deri edhe në dëme te pariparueshme për shëndetin e shtyllës kurrizore te fëmijët.

Çanta e shkollës vitet e fundit duket se është bërë një shqetësim për prindërit, kjo për faktin se pesha e saj sjell shumë probleme për shëndetin e fëmijëve. Për më tepër, ju ftojmë të ndiqni videon informuese nga mjeku kirurg ortoped i Spitalit Hygeia, Dr.Dritan Todhe.

Për t’u lidhur me mjekët kirurgë ortopedë të Spitalit Hygeia kontaktoni: 04 23 90 000

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb