SHBA

Një ulje emergjente për  një avion të modelit Boing 737 Max 8 në jugperëndim të Floridës. Avioni, nuk transportonte pasagjerë por ishte i drejtuar në Kaliforni ku kompania e avionit po mbledh pjesë të sajat të Boeing 737, dhe sapo ishte nisur nga Orlando. Ekuipazhi , shpjegon se Administrata Federale e Aviacionit ka hedhur alarmin pak minuta pas uljes ku u dyshua për një problem motori dhe u kthye menjëherë më pas.


Rreth episodit po hetojnë edhe autoritetet e disponueshme. Avioni ishte pa pasagjerë si shkak i bllokimit nga Administrata Federale e Aviacionit, agjencia amerikane për aviacionin civil, pas incidentit të modelit velivolo në Indonezi dhe Etiopi. Problemi i ndodhur, megjithatë, nuk ishte i lidhur me dy problemet e fundit tragjike.


(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: