Ditën e sotme pritet që të jepen dëshmitë e radhës lidhur me hetimin e rastit të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit, për akuzat e blerjes së votës.

Raportohet se në procesin ndaj Belerit kanë mbërritur kreu i PBDNJ Vangjel Dule si edhe ambasadorja e Greqisë në Shqipëri Konstantina Kamitsi.

Kjo nuk është hera e parë që diplomatja greke ndjek nga afër procesin ndaj Belerit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb