Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela deklaroi se nuk ka asnjë projekt të përbashkët me kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti.

I ftuar në ‘Real Story’ në ‘News24’ Sela tha se ai e ka përkrahur publikisht Kurtin për shkak të ndryshimit.

“Nuk bëhet fjalë për projekt të përbashkët me Kurtin. Të drejtën për t’ja marrë dikujt qoftë shoqatë dhe parti, se kam të drejtë. E vetmja gjë që bëjmë ne, është që t’i japim kuadrove të jenë pjesë e saj. Promovojmë të rinj që të kenë mundësi që të futen në organizimin e Aleancës për Shqiptarët. E drejta e të gjithëve është që të shtrihen. Unë e kam përkrahur Kurtin në zgjedhjet e 5 tetorit. E kam përkrahur për një ide, atë që e thash, për shkak të ndryshimit. Sa më shpesh ne i dënojmë me votë, do të jemi më afër idesë së demokracisë dhe filtrimit të politikanit. I mungon Maqedonisë dhe i mungonte Kosovës. Për veprimet politike të tija, Kurti duhet të përgjigjet vet. Unë nuk dua që të llogaris iniciativat. Do ta kem partner nëse zoti Kurti do të përfaqësojë atë që përfaqëson dhe sot kur flitet për shqiptarët në Maqedoni.”, pohoi Sela.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb