TIRANË

Pas aksionit të fundit të IKMT në Astir, një prej ish- deputetëve të PD që iu bashkua dhe protestave të banorëve vitin e kaluar Klevis Balliu ka publikuar videon ku akuzon qeverinë.

Sipas Balliut, projekti i Unazës së Re është një vjedhje prej 40 milion eurosh dhe se shtuar këtij projekti u devijua edhe lumi i Lanës për t’i hapur rrugë kompleksit të Edomond Begos, që ai e quan dhe trafikant droge.

 

STATUSI I KLEVIS BALLIUT

Edi Rama, Damian Gjiknuri, Erion Veliaj dhe këdo përgjegjës tjetër për vjedhjen e 40 milion euro tek Unaza e Re, do të mbajnë përgjegjësi ligjore.

Nuk ka zhvillim të ngritur mbi vjedhjen dhe shkatërrimin e pronës pa dëmshpërblim.

Ka vetëm pasurim të një grushti qeveritarësh, oligarkësh dhe kriminelësh të babëzitur, si Edmond Bego, trafikanti i drogës. Për kompleksin 60 milionë euro të trafikantit të drogës, u zhvendos edhe Lana.

NE NUK HARROJMË!

Krimet e kësaj qeverie, oligarkëve dhe kriminelëve të tyre që vjedhin shqiptarët nuk kanë për t’u amnistuar!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb