Deputeti i PD Agron Gjekmarkaj, në rubrikën ‘Opinion’ në News24 komentoi projektin për Portin e Durrësit.

Gjatë bisedës në studio Gjekmarkaj tha se projekti ka hije dyshimi dhe se nuk e kupton arsyen përse SPAK nuk ka hetuar.

“I kam ndjekur dhe gjuha që ka përdoruar Rama ndaj opozitës është e papranueshme , duhet reaguar. Konica dhe Frashëri do t’i vlenin më shumë për mazhorancën. Afera e Portit të Durrësit është një projekt i dyshimtë. Dyshimet shtohen edhe nga akuzat publike, nxitimi i qeverisë për ta miratuar, mospërfshirja e biznesit shqiptar. Ka shumë hije dyshimi dhe aty ku ka dyshim duhet të ketë hetime. Shpresoj që SPAK të justifikojë besimin që kanë pasur tek ky institucion sepse  të lë hijen e një aferë të madhe”, tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb