TIRANË

Banorët e Bërxullës kanë protestuar sërish sot për të kërkuar të drejtën e tyre për pronat të cilët preken nga projekti i rrugës Thumanë-Kashar.

Ata kanë paralajmëruar vetëgjyqësi nëse deri të martën nuk marrin zgjidhje. Banorët thanë se do bllokojnë hipotekën.

“Do fillojmë me vetëgjyqësinë. Prona është e shenjtë. Nëse deri të martën nuk kemi zgjidhje do bëjmë vetëgjyqësi. Do detyrojmë punonjësit e Hipotekës të vihen në lëvizje me forcën tonë. Do t’i bllokojmë hipotekën zonjës Bici. Në rast se dje ishte tubim paqësor për t’i sensibilizuar këta pushtetarë, sot i kërkoj urgjentisht të marrë masa dhe të vërë në lëvizje stafin. Nuk na zë gjumi i natës për këtë problematikë, ata flenë gjumë. Boll më1”, deklaruan banorët.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb