TIRANE

Opozita kërkon sot mbledhje të Këshillit Politik në orën 17:00. Ditën e djeshme opozita propozoi një formulë të re që ka të bëjë me përzgjedhjen e anëtarëve të KQZ.

Bylykbashi sqaroi se anëtarët e tre trupave të KQZ të emërohen si në rastin e organeve të drejtësisë. Por Gjiknuri i PS nga ana tjetër tha se PD- LSI kërkojnë të kthehen tek KQZ-ja aktuale.

Mbledhja e djeshme u sabotua nga Rudina Hajdari e cila u largua teksa Gjiknuri, Vasili dhe Bylykbashi vijuan diskutimet për formulën e re të emërimeve të anëtarëve në KQZ por pa dakordësi.

Opozita akuzon mazhorancën se nuk po e pranon propozimin e ri sepse do që të kapë të treja organet e KQZ.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb