Të dashuruarit gjejnë gjithmonë mënyra të veçanta për t’i shprehur partneres apo partnerit dashurinë dhe edhe dëshirën për të qenë pranë njeri-tjetrit.

Kemi parë disa lloje propozimesh për martesë edhe në Shqipëri, të cilat gjithmonë na kanë habitur. Por, propozimi i këtij djali ka lënë pa fjalë të gjithë dhe e ka bërë të dashurën e tij të qajë duke thënë “Po”-në e kërkuar.

Dashuria e bukur nuk e ekziston vetëm në përralla apo në idetë e regjisorëve të filmave, ajo është edhe në realitet akoma më e prekshme edhe e ndjerë.

Një ditë monotone e kësaj e vajze e cila mendoi se do të mbyllej me detyrën e fundit që i erdhi nga shefi i saj, nuk përfundoi aspak ashtu. Ai i dërgoi mesazh në të telefon që të dilte në sheshin “Time Square” dhe të kontrollonte nëse reklama e fundit e kompanisë së tyre e cila do të shfaqej në mbrëmje ishte ajo e duhura.

Por, ky ishte thjesht një rreng i planifikuar nga i dashuri i saj prej dy vitesh. Në këtë reklamë ai kishte krijuar një klip të vogël ku përmblidhte të gjithë historinë e tyre të dashurisë dhe më pas e pyet nëse është gati të martohet me të.

Vajza e mahnitur dhe e shtangur nga surpriza dhe prezenca e dhjetëra njerëzve në shesh, fillon të qajë dhe mes lotëve thotë “PO”. Nuk është përrallë, por thjesht realitet, nga ata më të bukurit që do të donte ta përjetonte çdo vajzë.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: