Një prostitutë shqiptare 26 vjeçe u arrestua në Asti të Italisë. Ajo tentoi që t’i zhvasë një klienti shumën prej 5 mijë euro. Prostituta e shantazhonte klientin, duke i thënë se e kishte lënë shtatzënë.

Prostituta i kishte dërguar mesazh klientit italian: “Më ke lënë shtatëzënë. Më jep 5 mijë euro që të mos flas”. Pas shantazheve të vazhdueshme, italiani bëri denoncim  në polici.

  • foto galeri
  • foto galeri

Policia arriti në vendin ku mblidhen prostitutat dhe arrestoi të renë. Bashkë me të u zbuluan edhe 5 prostituta të tjera nga Shqipëria dhe vende të Europës Jug-lindore, që nuk kishin leje të qëndrimit.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb