HOLANDA

Nuk ka mjaftuar rënia e qeverisë Rutte, por tashmë masat e reja kufizuese kanë sjellë një zemëratë në Holandë.

Ditën e djeshme qytetarët kanë dalë në protestë masive për të kundërshtuar orën policore që starton nga ora 21:00.

Nuk kanë munguar trazirat, teksa policisë i është nevojitur përdorimi i ujit dhe gazit lotsjellës, kurse protestuesit kanë qenë jo pak agresivë duke hedhur fishekzjarre apo dëmtuar dyqane e supermarkete.

Mbi 100 persona u arrestuan për aktet e dhunshme që ndodhën kryesisht në qytetin e Eindhoven.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb