TIRANE

Në një kohë që na ndajnë vetëm dy ditë nga protesta e paralajmëruar kombëtare e opozitës së bashkuar, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazmend Bardhi ka një kërkesë për kryeministrin Edi Rama.

Ad540880 C6f1 4e2d Bb70 E41534198a9b
Ad540880 C6f1 4e2d Bb70 E41534198a9b

Përmes një postimi në  ‘Twitter” Bardhi kërkon nga Rama t’i japë leje kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi të bëjë publike orën e seancës plenare.

“Gazmend Bardhi Edi Rama, lejoje Gramozin të publikojë orën e seancës plenare! Seanca plenare nuk është si PPP e tua, që i njoftohet vetëm klientit privat dhe publikut i mbahet i fshehtë. Parlamenti është i qytetarëve, jo i përfaqesuesve të krimit! Shihemi më 5 Mars përpara Parlamentit!”, shkruan Bardhi.

Kujtojmë që PD ka paralajmëruar protesta në varësi të seancave plenare në Kuvend.

 (BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb