TEXAS-Prej muajsh, çdo ditë, Alyssa Bermudez, 33 vjeç, ish vullnetare e ushtrisë edhe në luftën në Irak, deri në 2011, ka denoncon se është ngacmuar seksualisht, në agjencinë qeveritare për sigurinë, në të cilën ka punuar sapo është kthyer në SHBA.

Gruaja e veshur me një fustan të zi të ngushtë dhe me këpucë me taka, ka protestuar disa orë poshtë zyrave të Tsa, për të denoncuar faktin, që për të nuk vënë drejtësi.

Pas denoncimeve për ngacmime seksuale nga ana e një shefi të saj, Alyssa më parë është transferuar dhe në prill të 2015 është hequr nga puna.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb