Kreu Partisë së Lirisë, Ilir Meta dhe kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha dalin nga selia e PD, pas takimit të zhviluar mes tyre.

Meta u shoqërua drejt selisë së PD nga Tedi Blushi si edhe Agim Nesho. Pas bisedimeve të zhvilluara mes tyre, ku fokus ka qenë protesta tashmë e cila ka nisur në Bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’. Liderët Berisha dhe Meta, pasi kanë dalë nga selia e PD, kanë marshuar së bashku për t’ju bashkuar protestuesve në Bulevard.

Protesta e opozitës zhvillohet në njëjtë kohë me Samitin e BE, ku 27 liderë janë bërë bashkë në kryeqytetin shqiptar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb